Yorum Backlink

36

Yorum backlink genellikle blog sitelerinde veya bir makaleye yorum yazarken siteye gönderilen geri bağlantıya yorum backlink adı veriyoruz. Yorum backlinkler genelde sitenize zarar vermeyecek dofollow link etiketi ile bağlantılarınız verilmiş olsa da aşırıya kaçıldığında sitenizi cezaya bile sokmanıza sebebiyet verir özellikle programlar ile eklenen blog yorumlar ile alınan backlinkler bunlar genelde İngilizce sitelerde paket şeklinde satılmaktadır. Blog commensts backlink olarak bilinmektedir en az 1000 tane otomatik olarak gönderilmektedir bu sayı isteğe göre binlerce olabiliyor. Blog yorum backlink bu yüzden oldukça zararlı bir hal almaktadır. Az sayıda benzer sitelerden alabileceğiniz onaylı yorum linklerin sitenize olumlu bir etkisi olacaktır.

Blog yorum backlink alırken dikkat edilmesi gereken husus sitenize takipsiz bir geri bağlantı gitmesidir. Takipsiz olduğu için arama motorlarından sitenize bir zarar oluşturmamaktadır, ama sitenize otomatik proğram yardımı ile aşırıya kaçılan blog yorumlarda spam olarak cezaya girmeniz mümkündür. Yabancı ve gereksiz yorum backlink almaktansa Türkçe alanınızda blog sitelerinden backlink çeşitliliği adına az sayıda almanız avantajınıza olacaktır.

Blog commenst listesi ile yabancı sitelerden alınan backlinkler sitenizin Google çevriye girmesine de sebep olabilir bu konuda dikkat etmenizde yararınıza olacaktır. Yorum backlink sadece bloglardan değil diğer yorum yapabileceğiniz her türlü web sitesinden de alınabilir fakat genel olarak blog sitelerinden alındığı için ben bunun üzerinde durmayı gerekli buldum. Yorum backlink alırken verdiğim önerilere dikkat etmeniz dileği ile konu ile alakalı sorularınızı yorum yaparak bildirebilirsiniz.

 

porno

Paylaş
 Beğen  Google +
Etiketler
Yorumlar

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim