Backlink Sorgulama

5
Backlink Sorgulama

Backlink sitenize verilen geri bağlantılar olup bir çok dış bağlantının yararlı ve zararlı olabilmektedir. Backlinklerin sorunsuz olduğunu analiz etmek için kimi zaman site dışı seo çalışmalarının izlenimi için en çok dikkat edilmesi gereken husus anti seo çalışması uygulanıp uygulanmadığını gözlemlemek için backlink sorgulama gereği duyarız. Backlink İngilizce bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır Backlink checker terimi Backlink sorgulama kelimesinin Türkçe karşılığıdır. Backlink sorgulama hizmetler genel olarak ücretli ve sınırlandırılmış olarak verilmektedir. Bu yüzden herkez ücret karşılığında bu hizmeti almak istememekte ücretsiz backlink sorgulama arayışına girmektedir.

Türkiye’de sadece Backlink.web.tr sitesinde oda benim tarafımdan kurulan bir site olup ondan başka sitede kullanılmaktadır. Bu sitede verilerin tamamı Ahrefs Api kodu ile çekilmekte olup bire bir aynı backlinkler gözlenmektedir. Maksimum 1000 adet domain backlinkle sınırlandırılmıştır. Sorgulama sistemi verileri Almanya’da bir şirket tarafından çekmektedir. Geri bağlantı hizmetini sorunsuz almak ver problem yaşamamak için sitemizi takip etmenizi tavsiye etmekteyim sizler için en detaylı bilgiler bu alanda verilecektir. Backlink sorgulamak için aşağıdaki kısımdan backlink aracımızdan sorguluma gerçekleştirebilirsiniz. Backlink sorgulama sonucunu .csv dosyası ile indirip Microsoft exel’ ile rapor şeklinde sunabilirsiniz.

Backlink sorgulama sistemi kullanımı çok basittir Url yazan kısıma www. koymadan site adresinizi giriyorsunuz. Doğrulama kodunu girdikten sonra butona tıklıyorsunuz. İlk olarak sorgulamada domain sayısı çıkmaktadır, daha sonra url ve alan adı, 3. tabloda ip numaraları yer almaktadır, 4. tabloda ise backlink’in çıktığı başlık en son tabloda ise link text yani sitenize hangi anahtar kelimede backlink verildiğini görmektesiniz. En alt kısımda da belirttiğin gibi dosyayı .Csv formatında indirip Exel’den görüntüleyebilir ve raporlama yapabilme imkanına sahipsiniz.

Hemen Linke Tıkla Backlink Sorgulama Yap

Paylaş
 1  Google +
Etiketler
Yorumlar

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim