Google Seo

0

google-seo
 

Google arama motoruna özel yapılan arama motoru optimizasyon çalışmalarına Google seo olarak adlandırıyoruz. Google arama motoru her geçen gün dünya teknoloji devi olmaya devam eden marka hacmi genişleyen ve Türkiye’de artık Google Amca olarak tabir edilen ailemiz sayacağımız bir şeyi aramak bulmak için en önemli sorularımıza hatta en gereksiz sorularımıza bile cevap veren bir arama motoru halini aldı. Google Türkiye’de arama motoru pazarının en az %90 kısmını almış durumda diğer geri kalan arama motorlarından Yandex dışında Bing ve Yahoo’nun ülkemizde bir iddası bile yok diyebiliriz.

Google seo diğer arama motorlarında daha detaycı, kuralları genişleyen kendini sürekli geliştiren ve yenileyen arama motoru bu yüzden biraz istekleri fazla oluyor. Google panda ve penguen bildik güncellemeleri ile ilke web spam ile savaş halinde hatta bilinmedik bir çok güncellemesi ile de sürekli kalitesiz sitelerin canını okumaya devam ediyor. Peki nasıl bir yol izlersek Google seo ile başarıya ulaşırız bunları makalemizde ele alalım.

Google seo site içi öncelikle meta uyumuna daha sonra canonical etiketine kategori düzenine tasarımın sade, hızlı ve responsive uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz. Bunun yanı sıra kullanıcıya bilgi veren özgün kaliteli içerikler ile sitemizin içerik yapısını güçlendirmeliyiz. Google robots.txt ve sitemap dosyalarını sitemize uyumlu şekilde yükleyip Google amcanın artık seo için güzel adımlar atıp kullanıcıya bilgi veren Google dostu içerikler ürettik bunlar yeterli mi bence değil yeterli olsaydı, Google bu kadar hizmetinin karşılığınını bedavamı yapacak tabiki değil Google reklamcılık modelleri olan Adwords reklam veren ve Adsense yayımcı gibi googleye kazanç sağlayan ve sürekli kazancını arttırma isteği bulunmaktadır. Bunların haricinde sadece site sahiplerine Google seo kalıyor iyi yöntemler ile kelime bazlı seo ile kalıcı başarı için site dışı seo tabir ettiğimiz geri bağlantılar ile yapılan seo çalışmaları her site için gereklidir ama Google bunun garantisini vermemekle birlikte aşırı kaçılan seo çalışmalarında cezalandırma bile yapmaktadır.

Google seo ile kalıcı başarının bakış açımla aynı oranda ilerlediğini gören bir web site sahibi gelirinin ve reklamının kalıcı olması için her alanda kazanmak için elbet bir gün Google seo’nun kapısını çalmaktadır. Google’nin kapısını çaldığınız anda Google’ye istediklerini verebilirseniz kalıcı başarının kapısını aralamış ve başarıya ulaşmış olursunuz.

Paylaş
 4  Google +
Etiketler
Yorumlar

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim