Sahte Subdomain ile Seo Tekniği

3
Sahte subdomain ile seo

Sahte sub domain nedir nasıl oluşturulur?

Seo tekniğimize geçmeden önce sub domain ve sahte sub domain nedir bunları açıklayıp nasıl oluşturulup seo yapıldığına geçelim. Subdomain Türkçe adıyla Alt alan adı demek domainimizin www. kısımından sonra ve isim başlamadan önce belirlenen kelimelerde açılan domainlerdir ve bunlar ftp de klasörler şeklinde oluşmaktadır. Sahte sub domain iste aynı görevi üstlenir fakat işlevi farklıdır sahte sub domain de ftp alt klasör şeklinde oluşmamaktadır ve daha avantajlıdır. Sahte sub domaini kategori olarak yada içerik olarakta açmanız münkündür sahte domainde tek yapmanız gereken sub domain açarken domainin sub kısımına * yazıp alt alan adı oluşturmaktır.

Sahte sub domain ile seo nasıl yapılır?

Sahte alt alan adı ile seo çalışması yapmak oldukça basittir en çok önimde seo çalışmasının rahat yapılması açısından hazır script kullanıyorsanız eğer kategoriye çalışmanız olacaktır, çünkü tek tek url çalışmak uzun süreli ve meşakkatlidir. Fake sub domain olarakta tabir edilen bu alt domainler ile seo çalışmalarınızın daha kolay ve çabuk olabileceğini göreceksiniz kategorilerinize geri bağlantılarıda sağladıktan sonra başarıyı gözlerinizle göreceğinize emin olabilirsiniz.

 

Paylaş
 3  Google +
Etiketler
Benzer Konular
Yorumlar
 • asansör perdesi

  Daha önce duymadığım bir yöntem değil ama çok sade ve amacına uygun olarak anlatılmış

 • Hamit Can Ordueri

  Merhaba hocam.Ben AMP kullanıyorum.Mobilden gelenler için AMP ye subdomain oluşturmak istiyorum.Sitede hiçbir değişiklik olmayacak sadece subdomainli bir biçimde açılacak ? bunu nasıl yapabilirim ?

  • TayfunYel

   Merhaba, AMP kullanıyor olman sub domain mantığını değiştirmez.Kullandığın yazılımın alt yapısı bunu karşılaması lazım. Konuda belirttiğim gibi ilk önce wildcard ayarlaması yapman lazım sunucuda daha sonra yazılımın .htaccess uyumlu şekilde yönlenmesi gerekiyor. Bunları karşılıyorsanız sorunsuz yönlenme yapabilirsiniz.

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim