Google Yerel Rehberler

1
Google Local Guides

Google Yerel Rehberler

Arama motoru Google’ın bize sunduğu yerel seo’da bize yardımcı olacak ve insanların bize daha kolay ulaşıp iletişime geçmelerine imkan sağlayan arama sonuçlarının üstünde çıkan Google adwords reklamlarının altında yer alan kısımdır. Yerel Rehber’in önemine gelecek olursak yaptığımız iş ile alakalı olan anahtar kelimelerin aranmasında kullanıcının en kolay şekilde aradığına ulaşabilmesi için düşünülmüş ve yapılmıştır.

Google yerel rehber kaydı için dilerseniz Google bussines sayfası oluşturarak oradan alacağınız pin onayından sonra yerel rehber kaydını gerçekleştirmiş olursunuz yada Google maps kısmındaki anahtar kelimedeki lokasyonun en alt kısmında bir yer katkıda bulunun kısımındanda yerel rehbere ekleme işlemini yapıp pine ve Google plus sayfasına ihtiyaç duymadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Google yerel rehberler’de yukarı çıkmanın püf noktaları

Google yerel rehberler kısmında genel olarak arama sonuçlarında yukarda olan ilk 3 site adresi çıkar bazen 2 ve 3 sıradaki sitelerin sıralaması gerilerden gelen siteler girebilse de 1. sıradaki site genelde Google yerel rehberde istisnalar dışında en üst sırada yer almaktadır. Google yerel rehbere kayıt yaparken en önemli püf nokta başlık kısmında anahtar kelimenizi anlatacak bir başlık kullanmanız olacaktır bu sayede sıralamada gerilerde olsanız bile yerel aramalarda yukarıda olmanın keyfini süreceksiniz.

Google local gudies olarak sürekli önümüze çıkan ve Google’nin ödüllendirmelerde de bulunduğu lokasyona bağlı rehberde bende arada katkıda bulunmaktayım sizinde lokasyonlarda katkıda bulunmanız ödül almanızı sağlayabilmektedir. Google’den ödül almak amacı ile olmayan katkıda bulunmalarım genel olarak müşterilerim ve kendi web adreslerime yöneliktir.

Google rehber kayıt için neler gereklidir?

Google rehber kaydı için ilk olarak Google plus açılması daha sonra Google Business kaydı yapılması gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra Kurumsal kimliğinizi oluşturacak Business sayfasının bilgilerini girip Google maps ile lokasyon belirleyip adres bilgilerinizi yazıp Google’ın size pin yollamasını bekliyorsunuz 1 – 2 hafta sonra posta yolu ile gelen pininizi giriyorsunuz sayfanızı aktifleştirdikten sonra Google rehberlerde çıkmaya başlıyorsunuz. Google rehber konusunda umarım deneyimlerim ile sizlere anlayabileceğiniz düzeyde bilgi vermişimdir yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

Paylaş
 2  Google +
Etiketler
Yorumlar

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim