Yerel Seo

0
Yerel Seo

Yerel seo nedir?

Arama motorlarının özellikle günümüzün popüler arama motorunun arama sonuçlarını geliştirmesi ile artık yaşadığınız lokasyona göre yapılan aramalarda üst sıralara çıkmak için yapılan optimizasyonlara lokal seo yada diğer adı ile yerel seo diyoruz.

Yerel seo nasıl yapılır?

Yerel seo yapılacak lokasyonun genelden, özele gidilerek çalışmalar yapılır. Misalen lokasyonumuz İstanbul olsun bu çevrede arama motorunda çalışma yapmamız lazım genel olarak İstanbul’u baz alırız ondan sonra özelle yani ilçelere, semtler ve hatta mahallere giderek yerel çalışmalarımıza yön verebiliriz.

Yerel seo teknikleri nelerdir?

Yerel seo tekniklerinin en önemlisi bölgenin ismini kelime başında ve sonunda geçirmektir. İçeriğimizi bu şekilde oluşturduktan sonra sosyal medya paylaşımlarınız ile bunu imlemeler yaparak arama motorunda yükselişe geçmesini sağlayabilirsiniz bu durumun yeterli gelmediği zaman çeşitli backlink yöntemleri kullanılarak yerel ( lokal ) seo için başarı sağlanabilmektedir.

Lokal seo’da verimlilik nasıl arttırabilirim?

Lokal seo için verimliği attırmanın en basit yolu Google rehber kaydı ve Google bussines sayfası oluşturmaktır. Bir yerde firmanız var ise öncelikle Google business sayfasını açmanız gerekiyor bu işlem Google Plus sayfası ile hemen hemen aynı şekilde konumlandırılmıştır. Google business sayfanızın onaylanması için Google size pin göndermektedir bu pin 2 haftaya kadar ortalama adresinize ulaşmaktadır bu pini girerek doğrulayıp aynı zamanda Google rehber kaydınıda oluşturmuş olursunuz. Bu şekilde bölgenizde firmanızın arama kelimelerine göre sonuçlarda Google yerel Rehber’de sitenizin adresi, telefon numaranız ve konumunuza sizi arayanlar ulaşabilip hemde sosyal medya trendleri ve Google yorumları ile popülerliğiniz artabilmektedir.

 

Paylaş
 1  Google +
Etiketler
Yorumlar

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim