Seo Hosting

0

Seo Hosting Nedir ?

Seo Hosting Nedir

Hosting ile Seo hosting’in tek bir farkı vardır oda ip numarasıdır. Arama motoru yükselme kriterlerinin önemlisi olan geri bağlantıların daha iyi etki edebilmesi için farklı ip numaralarına sahip web sitelerinden bağlantı alımı daha güzel ilerlemeler kaydetmektedir. Bu yüzden A,B,C,D,E class iplerden A,B,C Class olanları seo hosting de kullanılmaktadır. D,E Class ip numaraları alt ağ maskesi olarak değil farklı amaçlarda kullanıldığı için seo hosting de kullanılmamaktadır.

A,B,C class ip numaraları seo hosting için faydalarına gelecek olursak, şu şekilde açıklayabiliriz. Sunucularda ip numaraları IPv4 olarak kullanılmaktadır ve 4 oktetten oluşmaktadır her oktet 3 rakam içermektedir ve her oktet arasında nokta bulunmaktadır. Oktetlerin amacı ise ip sınıfını öğrenmemizi sağlar, ilk oktet ip sınıfını belirler. İlk oktet 1-126 arası sayısal değerdeyse A class ip numarasına aittir. İlk oktet’i 127 sayısal değerine sahip ipler sadece localhost yani makinanın kurulduğu iptir. İlk oktet’i 128 – 191 sayısal değerlerideyse B class ip numarasına aittir. İlk oktet 192 – 223 arasında bir değerdeyse C class ip olarak kullanımaktadır.

Seo hosting için en faydalı ip sınıfı A class iptir sebebi ise network (ağ) sayısı ve her ağdaki barınma (host) sayısına göredir.  A sınıf ip ağ sayısı 126 olup her ağdaki barınma sayısı 16 milyon ile 17 milyon arasındadır. B sınıf ip ağ sayısı 16 bin civarı olup barındırma sayısı 65 bin civarı rakamdadır. C sınıf ip ağ sayısı 2 milyon’dan fazla olup her ağdaki barındırma sayısıda 254 tür. Seo hosting için en faydalı olan ip A > C > B class olarak sıralayabiliriz. Bu konumuzda sizlere arama motoruna uygun hosting hakkında bilgiler vermeye çalıştım yorumlarınız ile anlayamadığınızı kısımlar olursa yardımcı olurum.

Paylaş
 3  Google +
Etiketler
Yorumlar

Tıkla Ara - 0532 179 71 06
Tayfun Yel Whatsapp İletişim